Հռոմի Լեո 14-րդ պապը հույս է հայտնել կոնկրետ արդյունքների հասնել Ուկրաինայի հարցով բանակցությունների վերսկսման ջանքերում և կոչ է արել բացել ճանապարհը դեպի դիվանագիտություն։
Երեկ Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը Կրեմլում հանդիպեց ԱՄՆ նախագահի դեսպանորդ Սթիվ Վիտկոֆի և ԱՄՆ նախագահի փեսայի՝ Ջարեդ Քուշների հետ։ Բանակցությունները տևեցին մոտ երեք ժամ։ Ռուսական կողմից մասնակցեցին նախագահի օգնական Յուրի Ուշակովը և Կիրիլ Դմիտրիևը՝ նախագահի հատուկ ներկայացուցիչը արտասահմանյան երկրների հետ ներդրումների և տնտեսական համագործակցության հարցերով, ինչպես նաև Ռուսաստանի ուղղակի ներդրումների հիմնադրամի (RDIF) ղեկավարը։ Իսկ այսօր էլ ԱՄՆ բանագնացները Կիևում հանդիպում են Ուկրաինայի նախագահ Զելենսու հետ:
«Հուսով եմ, որ այս օրերին բանակցությունները վերսկսելու ուղղությամբ գործադրվող ջանքերը կտան կոնկրետ արդյունքներ և կբացեն դիվանագիտության համար տարածք», - ասել է Հռոմի պապը Վատիկանի Սուրբ Պետրոսի հրապարակում իր ավանդական կիրակնօրյա քարոզից հետո։