«ԱՄՆ-ն ցանկանում է մինչև ձմեռ վերջ դնել Ուկրաինայի հակամարտությանը». #ABC
ԱՄՆ-ն ցանկանում է ավարտել Ուկրաինայում հակամարտությունը մինչև այս ձմեռ, հաղորդում է ABC-ն՝ հղում անելով իր աղբյուրին։
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը շաբաթ օրը Կրեմլում հանդիպել է ԱՄՆ նախագահի դեսպանորդ Սթիվ Վիտկոֆի և ԱՄՆ նախագահի փեսայի՝ Ջարեդ Քուշների հետ։ Հանդիպումը տևել է ավելի քան երեք ժամ։
«Ամերիկյան պատվիրակությունը լուրջ է ընդունել Մոսկվայում և Կիևում կայացած հանդիպումները՝ հավելելով, որ այս այցելությունները «միայն ցուցադրական չեն»... Ամերիկյան կողմը ցանկանում է ավարտել հակամարտությունը մինչև ձմեռ», - գրել է հեռուստաալիքը՝ հղում անելով անանուն աղբյուրին։
Ավելին, հեռուստաալիքին հարցազրույց տված Սպիտակ տան պաշտոնյայի խոսքով, ամերիկյան պատվիրակությունը Կրեմլին ներկայացրել է խաղաղ կարգավորման ճանապարհին «հաջորդ քայլերի էական ծրագրեր»։