Artsrun Hovhannisyan has denied Azerbaijan's released information in which it was mentioned that Armenians made diversion penetration
1695
Monday, 12 February, 2018, 12:55
Press speaker of Ministry of Defence of The Republic of Armenia Artsrun Hovhannisyan has denied the Azerbaijan's released information in which it was mentioned that Armenian armed forces cross the border of Kazakh and tried to make diversion penetration in Armenian-Azerbaijani border. In his account of Facebook Artsrun Hovhannisyan wrote: ''Only Azerbaijans could imagine diversity with white numbers on the car. Or why did you make photo behind of car? Or where your diversants were when the car was there?''