Monday, 13 September, 2021, 16:06
''You have been talking about electoral fraud; how come your political leader was standing beside the first president, Levon Ter-Petrosyan who was behind electoral fraud, within the scope of ''Impeachment'' alliance, and sitting here as a deputy with his Congress?'' announced Hayk Mamijanyan, a deputy from ''I Have Honor'' alliance addressing his speech to deputies from ''Civil Contract''.
Reminder: the report on the activity of Central Electoral Commission is being discussed.
Earlier, deputies from ''Civil Contract'' announced that all the elections in Armenia from 1996 to 2018 have been rigged.