Ararat Mirzoyan and Jean-Baptiste Lemoyne touched upon in detail the peaceful settlement of the Nagorno-Karabakh conflict
Saturday, 13 November, 2021, 20:48
On November 12, Foreign Minister of Armenia Ararat Mirzoyan, who is on a working visit in Paris, held a meeting with the Secretary of State for Foreign Affairs of France Jean-Baptiste Lemoyne.
The interlocutors discussed issues on further development of the Armenian-French privileged relations, highlighting the promotion of the Armenian-French economic cooperation in that context.
Ararat Mirzoyan and Jean-Baptiste Lemoyne touched upon in detail the peaceful settlement of the Nagorno-Karabakh conflict.