Ararat Mirzoyan held a meeting with Minister of Foreign and European Affairs of the Republic of Croatia Gordan Grlić Radman
Friday, 03 December, 2021, 11:00
On December 2, within the framework of the 28th OSCE Ministerial Council, Foreign Minister of Armenia Ararat Mirzoyan held a meeting with Minister of Foreign and European Affairs of the Republic of Croatia Gordan Grlić Radman.
The sides exchanged views on the issues of regional security and stability. Minister Mirzoyan briefed on the situation in the region resulting from the recent aggression of Azerbaijani armed forces against the sovereign territory of Armenia. He presented the recent developments on the Nagorno-Karabakh peace process.