Armen Sarkissian։ This holiday once again urges us to help and support, to respect and share compassion for each other
1842
Thursday, 06 January, 2022, 11:00
Congratulations of the President of the Republic Armen Sarkissian on the Feast of the Nativity and Theophany of our Lord Jesus Christ
I warmly congratulate you on the Feast of the Nativity and Theophany of our Lord Jesus Christ!
On this Feast of the Holy Birth, which heralds peace, we send good wishes, pass on hope, faith, love to one another, and at the same time, with warmth and prayer, remember those who are not with us.
This holiday once again urges us to help and support, to respect and share compassion for each other, for the Family, Home, and Homeland.