Trump accuses Mark Zuckerberg of plotting against him; warns of lifetime in priso
In his upcoming book Save America, set to hit the market on September 3, Donald Trump lashed out at Mark Zuckerberg, accusing him of sabotage during the 2020 election. In the book, the former President, 78, recounts a meeting with the tech mogul, 40, and expresses his outrage over the election's outcome.
He warns that if the Meta CEO or anyone else engages in illegal activities in the 2024 Presidential Election, they could face a lifetime in prison. This comes right after Zuckerberg accused the Biden-Harris administration of pressuring the social media giant to censor certain COVID-19 content on Facebook.