Նազարբաևը շնորհավորել է Նիկոլ Փաշինյանին
Ղազախստանի նախագահ Նուրսուլթան Նազարբաևը շնորհավորել է Նիկոլ Փաշինյանին ՀՀ վարչապետի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ: Այս մասին հայտնում է Ղազախստանի նախագահի մամուլի ծառայությունը:
Նազարբաևը վստահություն է հայտնել, որ Փաշինյանի ղեկավարությամբ Հայաստանը կշարունակի բնակչության սոցիալական ապահովության բարձրացմանն ու զարգացմանն ուղղված քաղաքականությունը:
«Վստահ եմ, որ երկու երկրների միջև ձևավորված բարեկամական հարաբերություններն ու փոխըմբռնումը հուսալի հիմք կլինի Ղազախստանի և Հայաստանի միջև համագործակցության ընդլայնման համար՝ ավանդական համագործակցության ոգով՝ ի շահ երկու երկրների ժողովուրդների»,- ասված է շնորհավորական հեռագրում: