#NASA-ի նոր ղեկավար է ընտրվել Բիլ Նելսոնը
ԱՄՆ-ի Սենատը նախկին սենատոր Բիլ Նելսոնին ընտրել է Օդագնացության և տիեզերական տարածության հետազոտության ազգային վարչության (NASA) ղեկավարի պաշտոնում, հաղորդում են տեղական ԶԼՄ-ները:
Նելսոնի թեկնածությունը միաձայն հաստատվել է։
78-ամյա Նելսոնը, ով 6 օր անցկացրել է ուղեծրում, երբ 1986 թվականին թռիչք է կատարել տիեզերք, Կոնգրեսում գտնվելու 18 տարվա ընթացքում եղել է առևտրի, գիտության և տրանսպորտի սենատական կոմիտեում, որտեղ կարևոր դեր է խաղացել NASA-ի բազմաթիվ ընթացիկ առաջնահերթությունների սահմանման գործում:
Այն բանից հետո, երբ Նելսոնը չվերընտրվեց Սենատում, 2019 թվականին նշանակվեց NASA-ի խորհրդատվական խորհուրդում՝ գործակալության հիմնական ծրագրերի և քաղաքականության վերաբերյալ խորհրդատվություն տրամադրելու համար: