Ավերածությունների մասշտաբները՝ Թուրքիայի 10 նահանգներում
Թուրքիայի տասը նահանգներում տեղի ունեցած երկրաշարժերից հետո գրեթե 8 000 շինություն առաջնահերթ քանդման է ենթակա. ասվում է երկրի Քաղաքաշինության և շրջակա միջավայրի նախարարության կայքում։
Գործակալությունը ստուգել է ավելի քան 132 հազար շենք, որից գրեթե ութ հազարը փլուզվել է կամ շտապ քանդման կարիք ունի, ևս 12 հազար տուն անմարդաբնակ վիճակում է։
Թուրքիայում երկրաշարժի հետևանքով ավերված տների կառուցման կանոնները խախտելու մեջ կասկածվում է 131 մարդ։ Նրանցից ոմանց հետախուզում է հայտարարվել, մեկին կալանավորել են։