«Լաչինի միջանցքը բացելու գործողությունների բացակայությունը պետք է հանգեցնի միջազգային հետևանքների». վարչապետ
Հինգշաբթի, 23 փետրվարի, 2023 թ., 11:24
«Ադրբեջանը պետք է տեսանելի ջանքեր գործադրի, միջոցներ ձեռնարկի՝ Լաչինի միջանցքը բացելու համար. ամենապրիմիտիվ քայլը կարող է լինել, օրինակ, իշխանության ամենաբարձրագույն օղակից կոչ-պահանջ հնչեցնելը «էկոակտիվիստներին»»,- Կառավարության այսօրվա նիստում հայտարարեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ հավելելով, որ միջանցքը բացելու կոնկրետ գործողությունների բացակայությունն Ադրբեջանի կողմից պետք է հանգեցնի միջազգային հետևանքների: