Անհետացած «Տիտան» բատիսկաֆի զբոսաշրջիկների թթվածինն սպառվել է
Ատլանտյան օվկիանոսում անհետացած «Տիտան» բատիսկաֆի զբոսաշրջիկների թթվածինն սպառվել է. նավի խորտակումից անցել է ավելի քան 96 ժամ։ Այս մասին այսօր հայտնել է Sky News-ը։
Ատլանտյան օվկիանոսի հյուսիսում անհետացած բատիսկաֆի որոնման տարածքում հայտնաբերվել է բեկորների դաշտ, հայտնել է ԱՄՆ առափնյա պահպանությունը:
Որոնողական ստորջրյա մեքենան բեկորները հայտնաբերել է «Տիտանիկ»-ի նավաբեկության վայրում։ Անհայտ է, թե արդյոք բեկորները պատկանում են անհետացած բատիսկաֆին։ Փորձագետները գնահատում են ստացված տեղեկատվությունը և խոստանում մանրամասներ հայտնել ավելի ուշ։