Nokia սմարթֆոնները կանհետանան շուկայից
Չինական HMD Global ընկերությունը, որին պատկանում են Nokia ապրանքանիշի իրավունքները, կդադարեցնի այս ապրանքանիշով սարքերի արտադրությունը, հայտնում են արտասահմանյան լրատվամիջոցները։
Ընկերությունը նշել է, որ փետրվարի 1-ից Nokia-ի բոլոր հեռախոսների և պլանշետների ցանկը հասանելի կլինի HMD-ի կայքում։ Ըստ ամենայնի, nokia.com-ն այլևս նվիրված չի լինի սմարթֆոններին։ Չինական կորպորացիան կդադարեցնի նաև Nokia ապրանքանիշով սարքերի արտադրությունը. նման սարքերը կանհետանան շուկայից։
Ըստ լրագրողների՝ այս կերպ HMD Global-ը վերաիմաստավորել է իր արտադրանքի ապագան։ Nokia ապրանքանիշն այս ընկերությանը պատկանում է 2016 թվականից, իսկ ապրանքանիշի իրավունքների մասին պայմանագրի ժամկետը կլրանա 2025 թվականին։