Զելենսկին դեմ է եղել, որ Օլաֆ Շոլցը զանգահարի Վլադիմիր Պուտինին
Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին դեմ է եղել, որ Գերմանիայի կանցլեր Օլաֆ Շոլցը զանգահարի Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինին, Reuters-ին հայտնել է Ուկրաինայի նախագահի աշխատակազմի աղբյուրը։
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ Շոլցը կապ է հաստատել Զելենսկիի հետ նոյեմբերի 15-ին Պուտինի հետ զրույցից առաջ և մտադիր է դա անել բանակցություններից հետո։
«Նախագահը [Զելենսկին] ասաց, որ դա միայն կօգնի Պուտինին՝ նվազեցնելով նրա մեկուսացումը։ Պուտինը իրական խաղաղություն չի ուզում, նա ընդմիջում է ուզում. զրույցը Պուտինին թույլ կտա փոխել իրավիճակը և շարունակել պատերազմը։ Սա խաղաղություն չի բերի»,- ասել է գործակալության զրուցակիցը։