«Իրանը չի կարող միջուկային զենք ունենալ»․ Թրամփ
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հրաժարվել է մեկնաբանել Իրանի միջուկային օբյեկտների վերացման հնարավորության մասին հարցը, սակայն ասել է, որ Թեհրանին թույլ չի տա միջուկային զենք ստեղծել. դա կհանգեցնի աղետի:
«Ես ուզում եմ, որ Իրանը հզոր երկիր լինի: Նրանք հսկայական ներուժ ունեն, հիանալի մարդիկ են։ Միակ բանը, որ կասեմ Իրանի մասին՝ այն է, որ նրանք չեն կարող միջուկային զենք ունենալ»,- նշել է Թրամփը՝ Fox News-ին տված հարցազրույցում:
«Ժողովրդավարության «բաստիոնն» օր օրի փլուզվում է». Իրինա Յոլյան
3115:48
«Եթե չլիներ սպառնալիքի, ատելության խոսքը, ընտրությունների արդյունքներն այլ կլինեին»․ Արամ Վարդևանյան
«ԱՊՀ-ից Հայաստանի դուրս գալու մասին ընդհանրապես խոսք չկա»․ Լեբեդև (տեսանյութ)
4415:41
«Թեկնածուներից ով էլ լիներ ընտրվողը, կատարելու էր Փաշինյանի քաղաքական կամքը». Հակոբ Բադալյան
4315:24
«Չկա որևէ փաստաթուղթ, որով որոշակի երկրներ պարտավորվում են պաշտպանել Հայաստանը». Վահագն Սարոյան
«Ուրսուլաների համար կարևորը բնակիչներին պայմանական մոսկվաների դեմ լարելն է»․ Կարեն Հեքիմյան
3015:12
«Հորմուզի նեղուցի կառավարման կանոնները կսահմանեն Իրանն ու Օմանը»․ Իրանի ԱԳՆ
6515:11
«Սեդա Սաֆարյանն անձնական բացասական վերաբերմունք ունի Գագիկ Ծառուկյանի և Ռոբերտ Քոչարյանի նկատմամբ»․ Արամ Օրբելյան (տեսանյութ)