Չինաստանում նոր կորոնավիրուս է հայտնաբերվել, որը կարող է փոխանցվել մարդուն․ #SCMP
Չինաստանում չղջիկների նոր կորոնավիրուս է հայտնաբերվել։ Այն կարող է փոխանցվել նույն կերպ, ինչ COVID-19-ը և վարակել մարդու բջիջները։
HKU5 նոր կորոնավիրուսն առաջին անգամ հայտնաբերվել է Հոնկոնգում, հայտնում է South China Morning Post-ը։
Նշվում է, որ «մարդկանց մոտ HKU5-CoV-2-ի հայտնվելու վտանգը չպետք է չափազանցվի»։ Սակայն, ըստ փորձագետների, լրացուցիչ հետազոտությունների անհրաժեշտություն կա:
Ավելի վաղ հայտնի դարձավ, որ աշխարհում COVID-19 համաճարակի պատճառը կարող էր լինել Չինաստանի լաբորատորիաներից վիրուսի արտահոսքը։ Այս վարկածը պաշտպանում էր ԱՄՆ Կենտրոնական հետախուզական վարչությունը։