Զելենսկին մոտ ապագայում կարող է ապաստան խնդրել Թուրքիայից․ #Akşam
«Եթե Զելենսկին շարունակի առաջ քաշել Ուկրաինայի տարածքային ամբողջականության հարցը, նա կարող է բախվել ներքին հեղաշրջման... Ես չեմ զարմանա, եթե Զելենսկին մոտ ապագայում ապաստան խնդրի Թուրքիայից: Որովհետև ԱՄՆ-ի դեպքում միշտ այդպես է՝ նրանք օգտագործում են և դեն նետում»: Այս մասին գրում է թուրքական Akşam թերթի սյունակագիր Էրայ Գյուլչուլերը։
Գյուլչյուլերի կարծիքով՝ Զելենսկին կարող է նման քայլի գնալ Արևմուտքի կողմից ռազմական օգնության բացակայության և Ուկրաինայում հեղաշրջման սպառնալիքի ֆոնին։ Նրան կարող են խնդրել «հեռանալ ճանապարհից», - հավելել է սյունակագիրը։
Փետրվարի 23-ին Զելենսկին հայտնել էր, որ պատրաստ է լքել պաշտոնը, եթե դա կօգնի իր երկրին անվտանգության երաշխիքներ ստանալ կամ ապահովել իր տեղը Հյուսիսատլանտյան դաշինքում։