«Թուրքիան պետք է ավելի շատ պատասխանատվություն ստանձնի Ուկրաինայի համար»․ Տուսկ
Լեհաստանի վարչապետ Դոնալդ Տուսկը Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանին խնդրել է պատասխանատվություն ստանձնել Ուկրաինայում խաղաղ գործընթացի և Եվրոպայում անվտանգության համար։
«Ես հստակ առաջարկություն եմ արել նախագահ Էրդողանին, որ Թուրքիան պետք է հնարավորինս շատ համատեղ պատասխանատվություն ստանձնի Ուկրաինայում խաղաղ գործընթացի համար՝ երաշխավորելով կայունությունն ու անվտանգությունը մեր ողջ տարածաշրջանում»,- ասել է Տուսկը Անկարայում՝ Թուրքիայի ղեկավարի հետ բանակցություններից հետո կայացած մամուլի ասուլիսում։
«Մենք պատրաստ ենք համագործակցել մեր թուրք գործընկերների հետ պաշտպանության և պաշտպանական արդյունաբերության ոլորտում, ես չափազանցություն չի լինի, եթե ասեմ, որ մենք պատմական բեկում ենք կատարել», - հավելել է Լեհաստանի վարչապետը։
Տուսկը հայտնել է նաև, որ Էրդողանի հետ քննարկել է երկու երկրների ընկերությունների համագործակցության հեռանկարը՝ Սիրիայում շենքերի և ենթակառուցվածքների վերականգնման հարցում։ Վարչապետը տեղեկացրել է, որ Էրդողանը Վարշավա կայցելի ապրիլին։
«Քաղաքական կրկեսի մշտական ակտիվությունը խոսում է այն մասին, որ համակարգը սնանկ է»․ Արա Արայան
14001:00
«Ծառուկյանի օբյեկտներում «տրնգի» պարող Նիկոլի մոտ ինչո՞ւ հիմա առաջացավ սերն առ կենդանիներ»․ Վարդուհի Սարգսյան