ԵԽ-ն Ադրբեջանում պահվող հայերին ճանաչել է որպես ռազմագերիներ
Եվրոխորհրդարանն Ադրբեջանում պահվող հայերին ճանաչել է որպես ռազմագերիներ և պահանջել նրանց անհապաղ ազատ արձակել։
Այս մասին բանաձևը Եվրոխորհրդարանում քննարկվել էր երեկ երեկոյան, իսկ փաստաթուղթը քվեարկության կդրվի այսօր կեսօրին։ Բանաձևին միացել են խորհրդարանի բոլոր հիմնական խմբակցությունները։
«Մենք այլևս չենք կարող լռել», - ասել է բանաձևի համահեղինակներից Մագինա Մեժուգը և հավելել՝ «Միակ հանցագործությունը, որ այս մարդիկ արել են, այն էր, որ նրանք պաշտպանել են իրենց հողը, ժողովրդին և իրենց իրավունքները: Եթե ​​հիմա ոչ մի քայլ չձեռնարկենք, դա կնշանակի, որ մենք հստակ ազդանշան ենք հղում Ալիևին, որ նա կարող է անպատիժ շարունակել այն, ինչ անում է Հայաստանի հետ»։