«ՆԱՏՕ-ի 25 երկրների առաջնորդներ պայմանավորվել են խստացնել ՌԴ-ի դեմ պատժամիջոցները»․ #Bloomberg
ՆԱՏՕ-ի 25 երկրների առաջնորդներ պայմանավորվել են խստացնել պատժամիջոցային ճնշումը Ռուսաստանի վրա, հայտնում է Bloomberg-ը՝ հղում անելով Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Քիր Սթարմերին։
Քաղաքական գործիչը մամուլի ասուլիսում խոսել է առցանց հանդիպման ժամանակ ձեռք բերված փոխհամաձայնության մասին՝ չհրապարակելով այն պետությունների ցանկը, որոնք համաձայնել են այս որոշմանը։
Սթարմերը հայտարարել է, որ Վլադիմիր Պուտինը ձգձգում է ուկրաինական պատերազմում ռազմական գործողությունների ավարտը։ Նրա խոսքով՝ այդ հանգամանքը Ուկրաինայի դաշնակից երկրների քաղաքական գործիչներին ստիպում է նոր պատժամիջոցներ մշակել՝ ռուսական կողմի վրա ճնշում գործադրելու նպատակով։
«Մենք պետք է շարունակենք ուժեղացնել ճնշումը Պուտինի վրա, որպեսզի նա նստի բանակցային սեղանի շուրջ»,- նշել է Սթարմերը։