«Ռուս-ամերիկյան բանակցությունները կկայանան մարտի 24-ին Սաուդյան Արաբիայում»․ Ուշակով
Ռուս-ամերիկյան բանակցությունները կկայանան մարտի 24-ին Սաուդյան Արաբիայում։ Այս մասին հայտնել է ՌԴ նախագահի միջազգային հարցերով օգնական Ուշակովը։
«Մենք պայմանավորվեցինք պարոն Ուոլցի (ԱՄՆ նախագահի ազգային անվտանգության հարցերով խորհրդական) հետ, որ Ուկրաինայի հարցով խորհրդակցությունները երկկողմ ձևաչափով կանցկացվեն նախագահների կողմից նշանակված փորձագետների կողմից», - ասել է ՌԴ նախագահի միջազգային հարցերով օգնական Ուշակովը:
«Ռուսական կողմը կներկայացնեն Դաշնային խորհրդի միջազգային հարցերով կոմիտեի նախագահ Գրիգորի Կարասինը և Անվտանգության դաշնային ծառայության տնօրենի խորհրդական Սերգեյ Բեսեդան։ Նանք իսկապես փորձառու բանակցողներ են, որոնք քաջատեղյակ են միջազգային հարցերին»,- նշել է Ուշակովը։
Նրա խոսքով՝ բանակցություններում կշոշափվի Սև ծովում նավագնացության անվտանգության» հարցը, հայտնել է ՌԴ նախագահի օգնականը: