«Իրանը տարածաշրջանում միջնորդավորված ուժեր չունի». Խամենեի
Իրանի գերագույն առաջնորդ Այաթոլլա Խամենեին զգուշացրել է ԱՄՆ-ին և այլ երկրներին՝ Իրանի դեմ ագրեսիայի հնարավոր հետևանքների մասին։
«Եթե նրանք ինչ-որ հիմարություն գործեն Իրանի ժողովրդի հանդեպ, ապա կոշտ ու ջախջախիչ ապտակ կստանան»,- ասել է նա։
Խամենեին նաև հերքել է մեղադրանքները, թե Թեհրանը վերահսկում է տարածաշրջանում զինված խմբավորումները։
«Իրանը տարածաշրջանում միջնորդավորված ուժեր չունի, այդ խմբավորումները գործում են ինքնուրույն»,- հայտարարել է Իրանի գերագույն առաջնորդը:
Հիշեցնենք, որ ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփն Իրանին մեղադրել է Եմենում հութիների շարժմանն աջակցելու մեջ՝ սպառնալով, որ ԱՄՆ-ն չի սահմանափակվի միայն ապստամբներին հարվածներ հասցնելով։