Թուրքիայում բախումների ժամանակ 16 ոստիկան է վիրավորվել
Առնվազն16 ոստիկան է վիրավորվել՝ Ստամբուլի քաղաքապետ Էքրեմ Իմամօղլուի կալանավորման դեմ ցույցերի մասնակիցների հետ բախումների ժամանակ։ Այս մասին հայտարարել է Թուրքիայի Ներքին գործերի նախարար ղեկավար Ալի Երլիքայան։
«Երեկ երեկոյան բողոքի ցույցերի ժամանակ մեր ոստիկաններից 16-ը վիրավորվել են, 53 անձի նկատմամբ վարչական միջոցներ են ձեռնարկվել՝ ծառայողական պարտականությունները կատարելիս դիմադրություն ցույց տալու և պետական ​​գույքը վնասելու մասին օրենքի շրջանակներում»,- գրել է նախարարը X-ում։
Ստամբուլի գլխավոր դատախազության կողմից անցկացվող կոռուպցիայի և ահաբեկչությանն աջակցության հետաքննության շրջանակներում չորեքշաբթի բերման են ենթարկվել 106 կասկածյալներից 87-ը, այդ թվում՝ ընդդիմադի Ժողովրդահանրապետական ​​կուսակցության ներկայացուցիչ Ստամբուլի քաղաքապետ Իմամօղլուն։