«Նեթանյահուի հարցում Հունգարիան պարտավոր է համագործակցել»․ ՄՔԴ
Միջազգային քրեական դատարանը (ՄՔԴ) հայտարարել է, որ Հունգարիան պետք է համագործակցի դատարանի հետ Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուի՝ երկիր կատարած այցի հարցում, ում նկատմամբ դատարանը կալանավորման օրդեր էր տրվել։
«Ինչ վերաբերում է Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուի Հունգարիա կատարած այցին, ապա դատարանը հիշեցնում է, որ Հունգարիան պարտավոր է համագործակցել ՄՔԴ-ի հետ»,- լրագրողներին հայտնել է դատարանի մամուլի ծառայությունը։
ՄՔԴ-ն Բենիամին Նեթանյահուին և Իսրայելի պաշտպանության նախկին նախարար Յոավ Գալանտին ձերբակալելու օրդեր էր տվել՝ Գազայի հատվածում ենթադրյալ ռազմական հանցագործությունների համար:
Ավելի վաղ Հունգարիայի վարչապետի աշխատակազմի ղեկավարը հայտնել էր, որ Հունգարիայի կառավարությունը որոշել է դուրս գալ ՄՔԴ-ից: