Հռոմում բազմահազարանոց ցույց է՝ ընդդեմ Եվրոպայի վերազինման
Իտալիայի մայրաքաղաքի կենտրոնում բազմահազարանոց հանրավաք է տեղի ունեցել՝ ընդդեմ Եվրոպայի վերազինման և ի պաշտպանություն ավելի արդար սոցիալական քաղաքականության։ Կազմակերպիչներն ընդդիմադիր «5 աստղերի շարժում» կուսակցության ներկայացուցիչներն էին։
Կուսակցությունը դեմ է Կիևին զենքի մատակարարումների շարունակմանը՝ կոչ անելով սկսել բանակցային գործընթաց և հարցերը լուծել դիվանագիտական ճանապարհով։
Երթին մասնակցել է առնվազն 80 հազար մարդ։ «Ո՛չ վերազինմանը», «Կանգնեցնե՛նք նրանց» կարգախոսներով ուղեկցվող բողոքի ցույցին աջակցել են արհմիություններն ու քաղաքացիական իրավունքների համար պայքարող միությունները: Ակցիայի մասնակիցները Եվրոպայի վերազինման համար դատապարտել են Եվրահանձնաժողովին և իտալական կառավարությանը՝ Ջորջիա Մելոնիի գլխավորությամբ։