«Միջուկային ծրագրից բացի կարևոր է քննարկել Իրանի տարածաշրջանային ազդեցությունը»․ Մակրոն
Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը Կահիրեում իր պաշտոնակցի հետ հանդիպման ժամանակ կոչ է արել դիվանագիտական ճանապարհով լուծել Իրանի միջուկային խնդիրը։
Նրա խոսքով՝ միջուկային ծրագրից բացի կարևոր է նաև քննարկել Իրանի տարածաշրջանային ազդեցության հետ կապված խնդիրները։
«Թեհրանի հրթիռային ծրագիրը և տարածաշրջանային միջամտությունները նույնպես այն խնդիրներից են, որոնք պետք է լուծում գտնեն»,- ասել է Մակրոնը։
«Ֆրանսիան և Եգիպտոսը դիվանագիտական լուծում են փնտրում իրանական միջուկային ճգնաժամի համար, որը, չհանգուցալուծվելու դեպքում, տարածաշրջանում անկայունության աճի լուրջ վտանգ է ներկայացնում»,- ասել է Մակրոնը։