«Գազայում Իսրայելի հարվածներից 35 մարդ է զոհվել»․ #AlJazeera
Գազայի արևելքում գտնվող Ալ-Շուջայա շրջանում գտնվող բնակելի թաղամասին իսրայելական հարվածների հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 35-ի, տասնյակ մարդիկ համարվում են անհետ կորած։ Այս մասին հայտնում է քաթարյան Al Jazeera հեռուստաալիքը։
Գազայի Առողջապահության նախարարությունը հայտնել է, որ զոհերի թիվը կավելանա, քանի որ քաղաքացիական պաշտպանության ուժերը և տեղի բնակիչները շարունակում են փնտրել փլուզված շենքերի փլատակների տակ արգելափակված մարդկանց:
Չորեքշաբթի հեռուստաալիքը հաղորդել էր, որ ավելի քան 50 մարդ վիրավորվել է Գազայի արևելյան հատվածում իսրայելական հրթիռակոծության հետևանքով։
«Հարավային Կովկասում խոշոր ներդրումային նախագծերի իրացման համար չկան բավարար պայմաններ»․ Արտակ Զաքարյան