Թրամփը կոչ է արել արտոնագրից զրկել Զելենսկու հետ հարցազրույց ունեցած հաղորդումը
ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփն իր Truth Social սոցիալական ցանցում կոչ է արել լիցենզիայից զրկել ամերիկյան «60 րոպե» հաղորդումը՝ Զելենսկու հարցազրույցից հետո։
«Դա լրատվական հաղորդում չէ, այլ ուղղակի լուրերի տակ քողարկված անազնիվ քաղաքական գործիք. նրանք պետք է զրկվեն լիցենզիայից»,- գրել է Թրամփը։
Նախօրեին Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին հարցազրույց էր տվել CBS-ի «60 րոպե» հաղորդմանը՝ դեմ արտահայտվելով Ռուսաստանի Դաշնության հետ բանակցություններին և ԱՄՆ-ին մեղադրելով ռուսամետ լինելու մեջ։
Զելենսկին CBS-ին տված հարցազրույցում, մասնավորապես, ասել էր. «Մենք զգում ենք, որ Ամերիկան ավելի ջերմ է խոսում ռուսների հետ, քան՝ Ուկրաինայի, և դա սխալ է»: