Իսրայելը հարվածներ է հասցրել Լիբանանի հարավին
Իսրայելի պաշտպանության բանակը հարվածներ է հասցրել Լիբանանի հարավում գտնվող շիական «Հեզբոլլահ» շարժմանը պատկանող ենթակառուցվածքային օբյեկտներին, հաղորդել է իսրայելական բանակի մամուլի ծառայությունը։
«Իսրայելի պաշտպանության բանակը գիշերը հարվածներ է հասցրել Լիբանանի հարավում գտնվող Հեզբոլլահի ենթակառուցվածքներին։ Իսրայելական բանակը կգործի քաղաքացիական ենթակառուցվածքների քողի տակ ռազմական ներկայություն հաստատելու կամ վերականգնելու Հեզբոլլահի ցանկացած փորձի դեմ», ասվում է Իսրայելի ՊԲ-ի տարածած հայտարարության մեջ։
Փետրվարին Իսրայելն իր զորքերը դուրս էր բերել Հարավային Լիբանանից՝ համաձայն 2024 թվականի նոյեմբերին ձեռք բերված հրադադարի համաձայնագրի՝ մեկ տարի տևած ռազմական գործողություններից հետո:
Հակառակ ձեռք բերված պայմանավորվածություններին՝ իսրայելական բանակը շարունակում է հարվածներ հասցնել Լիբանանի թիրախներին: