Փարիզում քննարկվում է Ուկրաինայում բազմազգ խաղաղապահ զորակազմի տեղակայումը
Փարիզում բանակցություններ են ընթանում Ֆրանսիայի, Մեծ Բրիտանիայի և Գերմանիայի ներկայացուցիչների հետ՝ հրադադարի և Ուկրաինայի անվտանգության երաշխիքների հարցերի շուրջ։
«Այցի շրջանակներում նախատեսված է «Կամեցողների կոալիցիայի» երկրների ներկայացուցիչների հետ երկկողմ և բազմակողմ հանդիպումների շարք»,- ասվում է Ուկրաինայի ԱԳՆ-ի հաղորդագրության մեջ։
Բանակցությունների թեմաները ներառում են հրադադարի հասնելու ուղիները, բազմազգ ռազմական զորակազմի տեղակայումը կայուն խաղաղություն ապահովելու համար և անվտանգության համատեղ նախաձեռնությունների ապագա ծրագրերը, որոնք Ուկրաինային հնարավորություն կտան արդյունավետորեն վերականգնել իր պետությունը և պահպանել կայունությունը տարածաշրջանում: