Թուրքիան ռազմական ինքնաթիռներ է ուղարկել Պակիստան
Հաղորդվում է, որ Պակիստանում նկատվել են Թուրքիայի ռազմաօդային ուժերին պատկանող մի քանի C-130E ինքնաթիռներ։
Ոչ պաշտոնական տեղեկությունների համաձայն՝ Պակիստան են տեղափոխվել նաև KARAOK հակատանկային հրթիռային համակարգեր, ինչպես նաև Bayraktar TB2 ԱԹՍ-ների մարտական ​​բաղադրիչներ։
Ավելի վաղ Թուրքիայի արտաքին գործերի նախարար Հաքան Ֆիդանը հեռախոսազրույց էր ունեցել Պակիստանի փոխվարչապետ և արտաքին գործերի նախարար Մուհամմադ Իսհաք Դարի հետ։
Հիշենք, որ անցյալ շաբաթ Պակիստանի և Հնդկաստանի միջև հարաբերությունները սրվեցին Քաշմիրում տեղի ունեցած ահաբեկչական հարձակումից հետո։ Կողմերը մի շարք թշնամական քայլեր են ձեռնարկել միմյանց դեմ, երկու երկրների սահմանին գրանցվել են փոխհրաձգություններ։