«Մասկը չի անհետանա»․ Վենս
Tesla-ի գործադիր տնօրեն Իլոն Մասկը կշարունակի աշխատել ԱՄՆ կառավարությունում, թեև Վաշինգթոնում ավելի քիչ կհայտնվի, հայտարարել է ԱՄՆ փոխնախագահ Ջ.Դ. Վենսը։
«Նա եկավ և ասաց (նախքան ԱՄՆ կառավարության արդյունավետության դեպարտամենտի ղեկավարի պաշտոնը ստանձնելը), որ վեց ամիս կաշխատի այս նախագծի վրա։ Եվ, ի դեպ, նա չի անհետանալու։ Նրա դերը նույնը կմնա։ Նա պարզապես ամեն օր Վաշինգթոնում չի լինի, քանի որ այլ պարտականություններ ունի», - ասել է Վենսը Fox News-ին։
Վենսի խոսքով՝ Ամերիկան չի կարողանա օբյեկտիվորեն գնահատել Մասկի ղեկավարած ԱՄՆ կառավարության արդյունավետության դեպարտամենտի աշխատանքը մինչև 2026 թվականը։ Այնուամենայնիվ, փոխնախագահը համոզված է, որ վարչակազմին հաջողվել է կրճատել իր աշխատանքում ավելորդ ծախսերը և պաշտպանել ամերիկացի հարկատուների շահերը։