«Փոքր-ինչ երկար մնացի իշխանության ղեկին, բայց մի քիչ էլ համբերեք»․ Լուկաշենկո
1994 փվականից Բելառուսի նախագահ հանդիսացող Ալեքսանդր Լուկաշենկոն հայտարարել է, որ «փոքր-ինչ երկար է մնացել» իշխանության ղեկին, որպեսզի փորձառու մարդիկ կարողանան ղեկավարել երկիրը, հաղորդում է «Առաջին լրատվական» հեռուստաալիքը։
«Ինչպես խոստացել էի, իշխանության է բերվել նոր սերունդ։ Ես փոքր-ինչ երկար մնացի, բայց համբերատար եղեք, չէ՞ որ պետք է լինեն փորձառու փոխարինողներ», - ասել է նախագահը։
Քաղաքական գործչի խոսքով՝ ինքը կզբաղվի «սեփական հարցերով», կառավարությունը կլուծի տնտեսական խնդիրները, իսկ նախագահի աշխատակազմը պետք է զբաղվի դիվանագիտությամբ։ Նա վստահություն է հայտնել, որ «այս մեքենան կաշխատի առանց խափանումների»։