Արգելափակվել է Իմամօղլուի X-ի միկրոբլոգ մուտքը
Ստամբուլի ընդդիմադիր քաղաքապետ, գլխավոր ընդդիմադիր «Ժողովրդահանրապետական կուսակցության» անդամ Էքրեմ Իամամօղլուի ձերբակալումից հետո արգելափակվել է նրա X-ի միկրոբլոգ մուտքը։ Իամամօղլու X-ում շուրջ 10 մլն հետևորդ ունի։ Այս մասին հայտնում է Էրմենիհաբերը:
Հիշեցնենք, որ Իմամօղլուն մեղադրվում է կաշառք վերցնելու, շանտաժի, փողերի լվացման, մրցույթների կեղծման և անձնական տվյալների ապօրինի հավաքագրման մեջ։ Ստամբուլի ընդդիմադիր քաղաքապետը կալանավորվել էր այս տարվա մարտի 19-ին, իսկ մարտի 23-ին ձերբակալվել ու մինչ օրս գտնվում է Սիլիվրիի բանտում։