Ռուբիոն Ստամբուլում հանդիպում է անցկացնում Եվրոեռյակի երկրների հետ
ԱՄՆ պետքարտուղար Մարկո Ռուբիոն Ստամբուլում հանդիպում է անցկացնում «եվրաեռյակի» երկրների՝ Մեծ Բրիտանիայի, Գերմանիայի և Ֆրանսիայի ազգային անվտանգության հարցերով խորհրդականների հետ։
Այս մասին հայտնում է BBC-ն։
Բանակցություններին ներկա էին Մեծ Բրիտանիայից Ջոնաթան Փաուելը, Գերմանիայից Գյունտեր Սաուտերը և Ֆրանսիայից Էմանուալ Բոնը։
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի՝ Ուկրաինայի հարցերով հատուկ ներկայացուցիչ գեներալ Քիթ Քելոգը նույնպես ներկա էր բանակցություններին։
Քննարկումների առանցքում Իրանի և Ուկրաինայի շուրջ ստեղծված իրավիճակն էր։
Ավելի վաղ ԱՄՆ պետքարտուղար Մարկո Ռուբիոն Դոլմաբահչեի նախագահական նստավայրում մասնակցել է Թուրքիայի և Ուկրաինայի ներկայացուցիչների հետ հանդիպմանը։