Պակիստանը և Հնդկաստանը համաձայնել են զորքերը հետ քաշել
Պակիստանը և Հնդկաստանը համաձայնել են մինչև մայիսի վերջ զորքերը վերադարձնել վերջին հակամարտությունից առաջ եղած դիրքեր, FP-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնել է Պակիստանի անվտանգության բարձրաստիճան պաշտոնյան։
Հիշեցնենք՝ չորսօրյա հակամարտության ընթացքում, որի պատճառն անցյալ ամիս Հնդկաստանի կողմից վերահսկվող Քաշմիրում զբոսաշրջիկների վրա զինված հարձակումն էր, զոհվել էր ավելի քան 70 մարդ։
Ռազմական գործողությունների մեկնարկից չորս օր անց Հնդկաստանը և Պակիստանը համաձայնել են մայիսի 10-ից դադարեցնել ռազմական գործողությունները:
«Զորքերը մայիսի վերջին կվերադառնան հակամարտությունից առաջ եղած դիրքեր»,- ասել է պակիստանցի բարձրաստիճան պաշտոնյան։