«ՌԴ-ն և Ուկրաինան սկսել են գերիների փոխանակումը` 1000-ը՝ 1000-ի դիմաց»․ #Reuters
Ուկրաինական ռազմական աղբյուրը, Reuters-ի փոխանցմամբ, հայտնել է, որ Ռուսաստանը և Ուկրաինան սկսել են գերիների խոշոր փոխանակումը, այն կիրականցավի փուլ առ փուլ և, ինչպես կանխատեսվում է, կդառնա պատերազմի ընթացքում ամենախոշորը։ Այս մասին հայտնել է Reuters-ը։
Ուկրաինական իշխանությունները լրագրողներին խնդրել են հավաքվել Հյուսիսային Չեռնիգովի շրջանում։ Ակնկալվում է, որ այստեղ կարող են տեղափոխվել ազատ արձակված որոշ գերիներ։ Ուկրաինական ռազմական աղբյուրը հայտնել է, որ փոխանակումը դեռևս ընթացքի մեջ է։
Հիշեցնենք՝ մայիսի 16-ին Ստամբուլում ՌԴ-Ուկրաիա ուղիղ բանակցությունների ժամանակ համաձայնություն էր ձեռք բերվել ռազմագերիների փոխանակման շուրջ՝ «1000-ը՝ 1000-ի դիմաց» սկզբունքով։