Ֆիդանը մայիսի 26-27-ն աշխատանքային այցով կմեկնի Ռուսաստան
Թուրքիայի արտաքին գործերի նախարար Հաքան Ֆիդանը մայիսի 26-27-ն աշխատանքային այցով կմեկնի Ռուսաստան, որտեղ հանդիպումներ կունենա նախագահ Վլադիմիր Պուտինի, ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովի և այլ բարձրաստիճան պաշտոնյաների հետ։ Այս մասին հաղորդում է TASS-ը՝ հղում անելով Թուրքիայի ԱԳՆ աղբյուրներին։
«Պուտինի և Լավրովի հետ բանակցություններից բացի՝ Ֆիդանը նախատեսում է հանդիպել Ռուսաստանի նախագահի օգնական Վլադիմիր Մեդինսկու հետ, ով Ստամբուլում ռուսական բանակցային խմբի ղեկավարն էր, և պաշտպանության նախարար Անդրեյ Բելոուսովի հետ։
Քննարկման թեմաները կլինեն երկկողմ հարաբերությունները, առևտրի զարգացումը և էներգետիկայի ու զբոսաշրջության ոլորտներում համագործակցությունը»,- նշվում է հաղորդագրության մեջ։