«ԱՄՆ բանակն Ուկրաինայի օրինակով սովորում է մարտեր վարելու նոր եղանակներ». Թրամփ
ԱՄՆ զինված ուժերն ուսումնասիրում են մարտեր վարելու նոր եղանակներ՝ ուսումնասիրելով Ուկրաինայի օրինակը։ Այս մասին հայտարարել է նախագահ Դոնալդ Թրամփը։
«Մենք ուսումնասիրում ենք, և դա սարսափելի բան է ուսումնասիրելու համար։ Մենք տեսնում ենք պատերազմի այլ ձևեր․ անօդաչու թռչող սարքեր, որոնք հարվածում են մեծ արագությամբ և ճշգրտությամբ։ Մենք երբևէ նման բան չենք տեսել, և մենք սովորում ենք դրանից», - ասել է Թրամփը։
Նախագահի խոսքով՝ Սպիտակ տուն վերադառնալուց հետո ամերիկացի զինվորականները կրկին սկսեցին հարգանք վայելել աշխարհում։ Թրամփը հավելել է, որ ԱՄՆ զինված ուժերն այլևս զենքի սպառնալիքով ժողովրդավարություն չեն պարտադրի։