«Ուկրաինան կանգնած է Ադրբեջանի կողքին»․ Զելենսկի
Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին շնորհավորել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևին և Ադրբեջանի ժողովրդին Անկախության օրվա կապակցությամբ։ Այս մասին նա ուղերձ է հրապարակել X սոցիալական ցանցում։
«Անկեղծորեն շնորհավորում եմ նախագահ Իլհամ Ալիևին և Ադրբեջանի եղբայրական ժողովրդին Անկախության օրվա կապակցությամբ», - նշել է Ուկրաինայի առաջնորդը։
Զելենսկին նշել է, որ «ավանդույթների ամրությունը, արժանապատվությունը, միասնությունը և խորը հարգանքը բոլոր սերունդների նկատմամբ, որոնք ձևավորել են երկիրը և պաշտպանել նրա անկախությունը, իսկապես ոգեշնչող են»։
«Ուկրաինան կանգնած է ձեր կողքին։ Մաղթում եմ Ադրբեջանին խաղաղություն, հետագա զարգացում և բարգավաճում»,- եզրափակել է Զելենսկին։