Իսրայելական զորքերը կրակել են մարդասիրական օգնության սպասող պաղեստինցիների ուղղությամբ
Իսրայելական զորքերը կրակ են բացել Գազայի հատվածի հարավային Ռաֆահ քաղաքում Գազայի մարդասիրական հիմնադրամի օգնության բաշխման կետի մոտ։ Գազայի առողջապահության նախարարության տվյալներով՝ 27 մարդ է զոհվել։
Իսրայելի պաշտպանության բանակը հայտարարել է, որ զորքերը կրակ են բացել կասկածելի մարդկանց ուղղությամբ, ովքեր չեն արձագանքել նախազգուշացնող կրակոցներին։
Գազայի քաղաքացիական պաշտպանության խոսնակ Մահմուդ Բասալը հայտնում է, որ իսրայելցի զինվորականները տանկերով և անօդաչու թռչող սարքերով հարվածել են օգնության սպասող պաղեստինցիներին։