ՌԴ ԶՈւ-ն հարվածներ է հասցրել Կիևին
ՌԴ ԶՈւ-ն գիշերը հրթիռային և անօդաչու թռչող սարքերով ինտենսիվ հարձակում է իրականացրել Կիևի վրա։ Այս մասին հայտնում են ուկրաինական լրատվամիջոցները։
Մասնավորապես, վնասվել են քաղաքացիական ենթակառուցվածքների օբյեկտներ, բնակելի շենքեր, մեքենաներ, ինչպես նաև Դարնիցա և Լիվոբերեժնա կայարանների միջև գտնվող մետրոյի գծերը:
Կիևի քաղաքապետ Վիտալի Կլիչկոյի փոխանցմամբ՝ զոհվել է 4 մարդ, 20-ը՝ վիրավորվել, որոնցից 16-ը հոսպիտալացվել են։
Հաղորդվում է նաև Լուցկ և Տեռնոպոլ քաղաքներին հասցված հարվածների մասին, որոնց արդյունքում նույնպես կան տուժածներ։