«Ռուսաստանը պաշտոնապես ճանաչում է Ղարաբաղը՝ որպես Ադրբեջանի տարածք»․ Զախարովա
Ռուսաստանը կոչ է անում նախագահի խորհրդական Վլադիմիր Մեդինսկու՝ Ղարաբաղի մասին խոսքերը չկտրել համատեքստից։ Այս մասին ՏԱՍՍ-ին հայտնել է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան՝ մեկնաբանելով Russia Today-ին տված Մեդինսկու հարցազրույցը, որի կապակցությամբ ավելի վաղ Ադրբեջանի ԱԳՆ-ն վրդովմունք էր հայտնել։ Մեդինսկին, մասնավորապես, ուկրանական հակամարտության հետ համեմատելով, Ղարաբաղը վիճելի տարածք էր անվանել։
Զախարովան նշել է, որ «Ռուսաստանը պաշտոնապես ճանաչում է այդ տարածաշրջանը (Ղարաբաղը) որպես Ադրբեջանի տարածք»։
ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչը պարզաբանել է, որ Մեդինսկին խոսել էր «պատմական ասպեկտի, սոցիալ-մշակութային առանձնահատկությունների և ժողովրդի ցավի» մասին։