Իրանից արձակված որոշ ԱԹՍ-ներ խոցվում են Իսրայելի սահմաններից դուրս
Իրանից արձակված որոշ անօդաչու թռչող սարքեր խոցվում են Իսրայելի սահմաններից դուրս, ՏԱՍՍ-ին հայտնել է ռազմական աղբյուրը։
«Կարող եմ հաստատել, որ դրանցից մի քանիսը խոցվում են Իսրայելի սահմաններից դուրս», - հայտնել է գործակալության աղբյուրը։
Ավելի վաղ Իսրայելի բանակի խոսնակ Աննա Ուկոլովան ՏԱՍՍ-ին հայտնել էր, որ Իսրայելը հայտնաբերել է Իրանից մոտ 100 անօդաչու թռչող սարքերի արձակումը, և Իսրայելի ռազմաօդային ուժերն ու հակաօդային պաշտպանության համակարգերը «պատրաստ են որսալ դրանք և պաշտպանել քաղաքացիներին»։
Հիշեցնենք՝ Իրանն ավելի քան 100 ԱԹՍ-ներ էր արձակել Իսրայելի ուղղությամբ։ Հաղորդվում էր, որ մի քանի ժամ կպահանջվի՝ մինչև ԱԹՍ-ները հասնեն թիրախներին։