«Իսրայելի հարվածներից վիրավորների թիվը հասնում է 95-ի»․ #Tasnim
Իրանի 12 նահանգներում Իսրայելի կողմից իրականացված օդային հարվածների հետևանքով առնվազն 95 մարդ վիրավորվել է, մեկ փրկարար զոհվել է, հայտնել է Իրանի Կարմիր մահիկի ընկերության ներկայացուցիչ Մոջթաբա Խալիդին։
«Երկրի 12 նահանգներում փրկարարական գործողությունները շարունակվում են։ Միջադեպի ժամանակ մեր հայրենակիցներից 95-ը վիրավորվել են և տեղափոխվել բժշկական կենտրոններ, իսկ 26-ին օգնություն է ցուցաբերվել դեպքի վայրում։ Ցավոք, Արևելյան Ադրբեջան նահանգում մեր փրկարարներից մեկը զոհվել է գործողության ընթացքում։ Մեկ այլ շտապօգնության աշխատակից վիրավորվել է Կասր-ե Շիրին շրջանում և այժմ բուժում է ստանում», - Խալիդինի խոսքերն է մեջբերում Tasnim լրատվական գործակալությունը։
Իրանի իշխանությունները հայտնել են նաև, որ Իրանի հյուսիս-արևմուտքում գտնվող Թավրիզ քաղաքի վրա Իսրայելի կողմից հասցված հարվածի հետևանքով հինգ մարդ զոհվել է, ևս 12-ը՝ վիրավորվել։