«Իսրայելը վերացրել է ԱՄՆ-ի հետ բանակցությունների բոլոր իրանցի մասնակիցներին». #CNN
Իսրայելը սպանել է ԱՄՆ-ի հետ վերջին բանակցությունների բոլոր իրանցի մասնակիցներին, հայտնում է CNN-ը, հղում անելով ԱՄՆ նախագահին:
Լրատվամիջոցի փոխանցմամբ՝ Թրամփն ասել է, որ իր հետ գործ ունեցած մարդիկ մահացած են։
Թղթակցի հարցին՝ «Սա նշանակո՞ւմ է, որ Իսրայելը սպանել է այն մարդկանց, որոնց հետ դուք բանակցում էիք», Թրամփը հեգնանքով պատասխանել է. «Դե, նրանք, անշուշտ, գրիպից կամ կորոնավիրուսից չեն մահացել»։
Ըստ աղբյուրի՝ մայիսի սկզբին Իսրայելը Թրամփին տեղեկացրել էր Իրանի միջուկային օբյեկտներին հարձակվելու իր պատրաստակամության մասին։
«Մինչ Թրամփի վարչակազմը փորձում է Իրանի հետ միջուկային համաձայնագրի շուրջ բանակցություններ վարել, Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուն սպառնում է խափանել բանակցությունները՝ հարվածելով Իրանի ուրանի հարստացման հիմնական օբյեկտներին», - ասվում է հոդվածում։