«Թեհրանի ժողովուրդը գին կվճարի»․ Կաց
Իսրայելի պաշտպանության նախարար Իսրայել Կացը, գիշերվա ընթացքում Իրանի կողմից նոր հրետակոծությունից հետո, սպառնացել է, որ Թեհրանի ժողովուրդը «շուտով կվճարի» ԻԻՀ իշխանությունների գործողությունների համար։
«Թեհրանի ամբարտավան բռնապետը վերածվել է վախկոտ մարդասպանի, որը թիրախավորում է Իսրայելի քաղաքացիական բնակչությանը, որպեսզի թույլ չտա Իսրայելի պաշտպանության բանակին շարունակել հարձակումը՝ ուղղված նրա (Իրանի) կարողությունների խաթարմանը: Թեհրանի ժողովուրդը դրա համար գին կվճարի և՝ շուտով»,- գրել է Կացը՝ X սոցիալական ցանցի էջում։
Ավելի վաղ Իրանը զանգավածային հրթիռակոծության էր ենթարկել Թել-Ավիվ և Հայֆա քաղաքները, որի հետևանքով, վերջին տվյալներով, զովել է 8, վիրավորվել 87 խաղաղ բնակիչ։