"The people of Tehran will pay the price" - Katz
Israeli Defense Minister Israel Katz, after new overnight attacks by Iran that resulted in civilian casualties, threatened that the people of Tehran "will soon pay the price" for the actions of the Islamic Republic's authorities.
"The arrogant dictator in Tehran has turned into a cowardly killer who is targeting Israeli civilians to deter the IDF from continuing an attack that is undermining its capabilities. The people of Tehran will pay the price - and soon," Katz wrote on his page on the X social network.
Earlier, Iran launched a massive missile attack on the cities of Tel Aviv and Haifa, which, according to the latest data, killed 4 and injured 87 civilians.
Earlier, Iran launched a massive missile attack on the cities of Tel Aviv and Haifa, which, according to the latest data, killed 8 and injured 87 civilians.