«Իսրայելն ունի ինքնապաշտպանության իրավունք»․ G7
Կանադայում կայացած գագաթնաժողովից հետո G7 երկրների առաջնորդներն իրենց աջակցությունն են հայտարարել Իսրայելին՝ Իրանին որակելով որպես Մերձավոր Արևելքում անկայունության և ահաբեկչության աղբյուր․ գրում է The Guardian-ը։
Քաղաքական գործիչները համատեղ ամփոփիչ հայտարարության մեջ ընդգծել են, որ Իսլամական Հանրապետությունը երբեք չպետք է միջուկային զենք ունենա։
Արևմտյան առաջնորդները վերահաստատել են Մերձավոր Արևելքում խաղաղության և կայունության նկատմամբ իրենց հանձնառությունը՝ միաժամանակ հայտարարելով, որ Իսրայելն ունի ինքնապաշտպանության իրավունք։